Spor Hukuku Enstitüsü

Doping Paneli PDF Yazdır e-Posta

İstanbul Barosu Spor Hukuku Komisyonunu ve Spor Hukuku Enstitüsü tarafından düzenlenen “Sporda Doping Sorunu ve Çözüm Yolları” konulu panel, 1 Ekim 2013 Salı günü saat 14.00’da Orhan Adli Apaydın Konferans Salonunda yapıldı.

 

 

 

İstanbul Barosu Spor Hukuku Komisyonu Başkanı Av. Alpay Köse de konuşmasında, bu panelin komisyonun ilk etkinliği olduğunu belirtti ve panelin düzenlenme amacını anlattı.

Paneli yöneten Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Dopingle Mücadele Komisyonu Başkanı Av. Türker Arslan, Türkiye’de yaşanan doping sorununun temelinde, eğitim eksikliği ve ödül yönetmeliğinin yattığını bildirdi.

Panelin lik konuşmacısı Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Dopingle Mücadele Komisyonu Üyesi Prof. Dr. Rüştü Güner, doping konusunu tarihsel gelişimi içinde bilimsel olarak ele aldı ve konuya ilişkin bazı kavramlara açıklık getirdi.

ürkiye Milli Olimpiyat Komitesi Doping Mevzuatı Komisyonu Üyesi Av. Anıl Gürsoy Artan doping konusunu hukuki açıdan ele aldı. Dopingle Mücadele Komisyonunun çok ciddi ve yoğun bir çalışma sonucu başta WADA direktifleri olmak üzere uluslararası mevzuatı da tarayarak bir Talimat hazırladığını belirten Artan, bu Talimatın tüm federasyonlara gönderildiğini ve futbol dışında tüm federasyonlardan talimatın uygulanması açısından onay alındığını bildirdi.

 

Sitemize Hoşgeldiniz...

GENEL DUYURU

Değerli Üyelerimiz,

Dernek üye defterinde kayıtlı email adreslerinin güncellenmesi amacı ile, genelsekreter@sporhukuku.org adresine kullanmakta olduğunuz email adresi ile başvuru yapılmasını rica ederiz.

Saygılarımızla,
SHED Genek Sekreterlik

ÖNEMLE DUYURULUR

"SİTEMİZDE YAZARININ ADI BELİRTİLMEK SURETİYLE YAYINLANAN TÜM MAKALELER, SADECE ADI GEÇEN YAZARIN GÖRÜŞÜNÜ YANSITMAKTA OLUP MAKALENİN YAYINLANMASI ENSTİTÜMÜZÜN YAZAR İLE AYNI GÖRÜŞTE OLDUĞU ANLAMINA GELMEZ."

Mevzuat